Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 1983 - 4. ročník

9. 6. 2008

Při čtvrtém ročníku přivítali v Hrádku nad Nisou soutěž Přeboru ČSR, což se nutně
odrazilo v nové trati. Její délka se prodlouţila aby splňovala parametry „malého mistráku“ a zařazeny byly nově erzety Žibřidice – Osečná, Osečná – Starý Dub, Proseč  - Šimonovice a částečně pozměněná Grabštejn – Bílý Kostel. Ve startovním poli bylo vedle více jak stovky posádek druhé výkonnostní třídy  i devět  ze sousední NDR. Rally byla rozdělena do dvou částí. Dopoledne se jelo šest rychlostních zkoušek, odpoledne pak zbývající čtyři. Náročnou soutěží za střídavého počasí prošly nejlépe dvojice s vozy Škoda 110 R Coupé za volanty se Zemanem a Janebou. Jejich souboj se zapsal mezi největší zážitky dosavadní historie této soutěže. 

Teprve třetí místo obsadila první stotřicítka řízená Miroslavem Šefrem. Do první desítky se vedle zmiňovaných prosadili i jezdci, kteří dosáhli později i výraznější výsledky v M ČSSR – Štverák, Kubíček, Lehejček nebo Šelmát. V nejsilnější třídě bodoval i Ladislav Havara z Velkých Hamrů. Do uzavřeného parkoviště u druhé základní školy dorazilo něco přes polovinu odstartovaných.Mezi těmi méně šťastnými tentokrát byli i domácí Procházka se Ždánským, Svoboda, Hora, Častoral, Očadlík, Omelka. 

Smutek s radostí se mísil v pocitech Jana Krečmana. Zemřel mu otec, který měl hrádecké soutěži ředitelovat. Soutěž tak musel v podstatě ze závodního auta řídit sám přes kamaráda Josefa Kůlu, který byl oficiálně zapsán jako ředitel. A to vše se událo v době, kdy neexistovaly mobilní telefony. Přesto byla rally hodnocena velmi dobře. Radost přinesla Krečmanovi stříbrná příčka a tím i první krok k postupu posádky do M ČSSR.

Délka trati: 301 km 
Odstartovalo: 106